Marco Polo

Marco! Polo! Marco! Polo!* – viskas, ką girdžiu po darbo išėjusi pailsėti ir paskaityti prie baseino. Neslėpsiu, skaitant, dirbant ar mokantis tampu labai jautri pašaliniams garsams ir knygos skaitymui preferinčiau mūsų tylų mažą kambarėlį, bet susikrimtau, kad jau pusę vasaros praleidau prie vandenyno, kieme turiu baseiną, o odos spalva kaip parmezano.

Marco! Polo! Marco! Polo! – kiekvienas sušaukimas dirgina nervus. Pykteliu ir burbėdama garantuoju šalimais gulinčiam Linui, kad nei vienas tų vaikų nežino, kas tas Marco Polo. Aišku, jis mane sugėdina, paklausdamas, kiek pati papasakočiau apie šį keliautoją.

Marco! Polo! Marco! Polo! – nebegaliu skaityti, tai imu stebėti aplinką. Vėjy plėvesuoja iškelta vėliava. Aušensityje lengviau surasti vėliavą, nei kur nusipirkti šaldytos vištienos krūtinėlės. Ir ne tik čia. Amerikiečiai taip myli savo vėliavą, kad ja puošia namų ir įstaigų kiemus, sienas, langus, rūbus ir bemaž viską. Prieš liepos ketvirtąją ieškojom marškinėlių su josios spalvomis, nes Nepriklausomybės dienos savaitę kavinė, kurioje dirbam, virto raudonai-baltai-mėlyna dryžių ir žvaigždžių fiesta, o mes, su savo europietiškais veidais šiek tiek kritom iš konteksto. Žodžiu, reikėjo šventiškų marškinėlių. Apėjome keliolika populiariausios gatvės parduotuvėlių (daugiausia – suvenyrinių) ir niekaip nėjo rasti nieko tinkamo vilkėti darbe, o vėliau parsivežti namo, kaip suvenyrą. Mat dauguma vėliavuotų marškinėlių rėkė tokius užrašus, kaip „Sutrypk mano vėliavą – sutrypsiu tavo subinę“, „Jei ši vėliava tave žeidžia, padėsiu tau pakuotis“ ir panašiai. Pagalvojau, kaip šių marškinėlių nešiotojas elgiasi, kai tą maikę aptaško riebalais, varvančiais iš triple-bacon-cheese-burgerio. Kokia gi nepagarba vėliavai! O kai maikė susidėvi? Juk nei išmesi, nei vietoj skuduro panaudosi. O kaip Amerika pasipuošusios kojinės? Jos juk iš dalies trypia vėliavą kiekviename žingsnyje.

Esmė, kad amerikiečiai, iš didelės pagarbos, taip sukasdienina vėliavą, kad ji praranda savo šventumą. Jei žmonės nuo seno būtų ėję į bažnyčią ir šventa diena laikę ne tik sekmadienius, bet kiekvieną savaitės dieną? Jeigu bibliotekose visi šnekėtų balsu? Jeigu kasdien galėtumėm pažvelgę į dangų grožėtis meteoritų lietumi? Jeigu būtų liftas į Everestą ir į jo viršūnę užkilti būtų taip paprasta, kaip ant Prisikėlimo bažnyčios stogo? (Biški pagūglinau, tai iš tikro planuojamas tokio projekto įgyvendinimas, todėl argumentas kaip ir nebetenka svarumo, bet paliksiu dėl neblogo palyginimo su Prisikėlimo bažnyčios stogu.)

Arba žodis ačiū. Amerikiečiai jį jau taip nubanalinę, kad jau automatiškai dėkoji už viską.  Thanks, kad atėjai šiandien į darbą. Thanks, kad neužlindai prieš mane eilėje. Thank you so much, kad pakėlei šiukšlę nuo žemės, kurią numetei. Šis žodis čia jau taip praradęs savo vertę, kad tas kuklus lietuviškas „ačiū“ skamba taip nuostabiai!

Ką noriu pasakyti, tai kad kai kurie dalykai turėtų būti vartojami saikingai, nes nespėsi mirktelėti, kaip jie taps tokie savaime suprantami, kaip amerikiečiams savaime suprantama, kad blynai patiekiami su sirupu.

Ką dar noriu pasakyti, kad taupykit savo ačiū, atsiprašau, myliu ir kitus brangius žodžius. Sakykit pakankamai dažnai, bet tik tada, kai tikrai tai ir norit pasakyt.

Ir ką dar noriu pasakyti, kad Marco Polo klaidžiodamas kažkur prie Indijos krantų, tikrai negalvojo, kad jo vardą, prabėgus daugiau nei 700 metų, be sustojimo rėkaus vaikai baseine, erzindami savo tėvus ir tylos norinčius skaitytojus.

IMG_5776

*Jeigu įdomu, tai Marco Polo – toks amerikietiškas baseino žaidimas, gaudynės, kai vienas užsimerkęs šaukia Marco, o kiti atsiliepia Polo, ir pirmasis turi pagal garsą surasti ir pagauti vieną iš atsiliepusiųjų, tada pastarasis tampa Marco.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s