Pokalbis su Bishal apie Ameriką, kurioje yra vilties

Tokių patirčių, kaip „Work and travel USA“ geriausia dalis visada būna žmonės. Per šias dvi vasaras suradau draugų iš įvairiausių pasaulio kampų ir pakampių. Bet kai ateina laikas atsisveikinti visada pykteliu: kokia prasmė susidraugauti, o paskui atsisveikinti, ko gero, visam gyvenimui. O širdį taip skauda! Tai sugalvojau kažkaip įprasminti tas draugystes. Tai nuo šiol kalbuosi su savo naujais draugais ir verčiu tuos pokalbius į gimtąją kalbą. Prašom, draugaukit ir jūs!

Aš esu didelė tinginė ir man labai sunku suprasti žmones, kurie nepailsėdami gali suktis ant kojų visą dieną. Bet šis bičiulis yra visiškas supermenas. Nesveriantis nei 50 kilogramų (!!!???) septynias dienas per savaitę nuo 7 val. ryto iki 22 val. vakaro Bishal Neupane tampo sunkiausias indų pilnas dėžes, raketos greičiu valo stalus, o vakare, po darbo, siurbliuodamas traukia nepalietiškas dainas, šypsosi ir juokauja. Tokį bejuokaujantį jį ir pagavau trumpam pokalbiui.

bish
Bishal Neupane @ Sahara cafe, Ocean city, Maryland.

Tai kada ir kodėl atvykai į Jungtines Amerikos valstijas?

Uoj, net neatsimenu… Buvo 2014-ųjų rugpjūtis ir atvykau čia su F-1 viza, skirta studentams. Praėjo treji metai, dabar jau būsiu absolventas, baigiu mokslus 2018-ųjų gegužę. Nežinau, kas bus toliau, bet nekantrauju!

Ar nebuvo sunku palikti namus?

Aš jau buvau palikęs namus. Nuo septintos klasės gyvenau savarankiškai, be savo mamos ir tėčio, todėl man nebuvo labai sunku iškeliauti toliau, nejaučiau didžiulio namų ilgesio. Nežinau, gal aš labai lankstus vaikinas, bet nepajaučiau nei didelio kultūrinio šoko, apie kurį visi kalba.

Bet vis tiek pajutai, kad kultūros skiriasi. Tai kokie gi tie didžiausi kultūriniai skirtumai tarp nepaliečių ir amerikiečių?

Yra vienas labai didelis skirtumas tarp amerikiečių ir nepaliečių. Namie, kai žmogus yra vyresnio amžiaus, vyresnis už tave, jis yra žymiai labiau gerbiamas. Net mūsų kalba turi skirtingus įvardžius vyresniems žmonėms, tuo tarpu angliškas „you“ tinka visiems. Bet yra ir daugiau skirtumų, pas mus viskas kitaip: kitokios dainos, kitokie šokiai, kitoks gyvenimo būdas, kitokie festivaliai, kitokia apranga. Visai kitas pasaulis! Tačiau visada yra nepaprastai įdomu pamatyti ir patirti naują kultūrą.

Tai kokie dalykai apie Ameriką tave labiausiai žavi ir kurie labiausiai nuvilia?

O, labai geras klausimas! (Ačiū, aš profesionalė!) Mane labai žavi vienas dalykas apie Ameriką. Amerika jau iš savęs yra visas pasaulis, kuriame gali pamatyti tiek daug: Las Vegasą, Disneilendą, gali nukeliauti į geriausią miestą Niujorką, pamatyti Didijį kanjoną. Tai tarsi koks išskirtinis paketas, šioje šalyje gali rasti viską! Nenoriu pasakyti, kad nieko geresnio nepamatysi likusiame pasaulyje, bet vis tiek, Amerika turi tiek daug savyje!

Kitas dalykas, Amerika turi vilties. (Kaip suprasti?) Na, net jei tu ir esi niekur, Jungtinėse valstijose gali atrasti vilties kažkam ir atsidurti kažkur. Bet paredaguok šitą mintį, kad skambėtų gerai.

Kalbant apie dalykus, kurie nepatinka Amerikoje, na, net negalėčiau konkrečiai pasakyti. Aišku yra tas dalykas, kad amerikiečiai skirsto žmones į grupes. Taip pat trūksta visuotinio sveikatos draudimo, reikia 15 dolerių minimalaus valandinio atlyginimo (juokiasi). Juokauju, aišku, čia jau Bernie Sanders žodžiai. Nerašyk šito. Negaliu pasakyti, ko nemėgstu Amerikoje.

Tai tavo trečia vasara čia, Aušensityje, kodėl vis grįžti?

Na, žinoma, kaip ir visiems, pagrindinis dalykas yra pinigai, kurių reikia gyvenimui ir paremti savo šeimą. Bet šiaip, tai visai cool, atvyksti čia trims mėnesiams, išsinuomuoji kambarį, dėl nieko nesuki galvos. Ir žinoma, vis grįžtu dėl žmonių, kurie čia dirba ir tapo mano gerais draugais.

Žmonės tave čia vadina sunkiai dirbančiu (hard worker), ar tai priimi kaip komplimentą?

Aš manau kad jie per dideli tinginiai ir naudojasi mano darbštumu, galvoja kad pasakys man „oi, koks tu šaunuolis“ ir aš atliksiu visą darbą už juos. Juokauju, aišku, kad tai komplimentas. Work hard play hard.

Bet ar tai kultūrinis dalykas ar tavo individualus? Na, turiu omeny, jei rytoj vietoj tavęs įdarbintų kitą nepalietį, ar jis suktųsi taip pat greitai kaip tu?

Na, taip, dauguma mano tautiečių dirba labai atsakingai, bet yra ir išimčių. Lygiai kaip ir ne visi Amerikiečiai yra tinginiai. Manyčiau tai labiau individualus dalykas.

Kuo būsi užaugęs?

Aš jau užaugęs. (Oh, come on!) Nežinau! Bet kadangi mokausi informacines technologijas, norėčiau būti programuotoju. Nenoriu visą gyvenimą valyti stalų kavinėse.

Kuo labiausiai didžiuojiesi gyvenime?

Aš labai didžiuojuosi savimi, kai padedu šeimai. Tiek. Šeima yra svarbiausias dalykas ir, kai matau besišypsančius mamą, tėtį, o ypač seserį, apima pasididžiavimas.

Ar nori dar ką nors pasakyti?

Have fun and have a great day!

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s