Dūmuotos viršūnės

Amerika kupina nuostabių nacionalinių parkų. Jei jau aplankėte The Great Canyon, Yosemite, Zion, Arches, Sequoia, o gal, ne taip kaip man, pavyko pamatyti Yellowstone, tai The Great Smoky mountains nacionalinis parkas, apie kurį bus šis tekstas, nenustebins. Jei atvirai, nenustebins jis ir jei jau matėt Zakopanės Morskie Oko ar slidinėjot kur nors Alpėse. Tačiau, juk turi būti priežastis, kodėl šis parkas jau daug metų yra lankomiausias nacionalinis parkas Jungtinėse valstijose. Aš manau, kad susižavėjimo šūksnius ir sudėtingus takus, kuriuos įveikus kvapą gniaužia ne tik nuostabūs vaizdai bet ir šiaip dūsti nuo sukilusio adrenalino ir kopimo, čia pakeičia poilsis. Taip, manau žmonės čia atvažiuoja pailsėti, pasivaikščioti nesudėtingais takais, pakvėpuoti gaiviu miškų oru, na, ir žinoma, pažiūrėti į garsiąsias dūmuotas viršūnes.

Nežinau, kas sugalvojo išversti „The Great Smoky mountains“ – „Didieji Dulsvieji kalnai“, bet, oi, kaip gražiai skamba! Ir tikrai, tie kalnai tokie dulsvi ir ūkanoti, paslaptingai prisidengę rūku, kaip kokiu šydu ar nuotakos veliumu. Čia amžių amžius gyvenę čerokiai sako, kad kažkur kalnuose yra stebuklingas, žmonėms neprieinamas ežeras, saugus prieglobtis gyvūnams iš viso pasaulio. Ieškoti nebandėm, nes, pasak legendos, vienintelis ežerą matęs žmogus vėliau, užkluptas bado, norėjo sumedžioti lokį gyvenantį šio ežero teritorijoje, tai jam blogai baigėsi ir niekas nei to žmogaus, nei ežero daugiau nebematė.

Beje, manoma, kad šie kalnai yra vieni seniausių pasaulyje, jiems net apie 200-300 milijonų metų! O jie vadinami Smoky todėl, kad juos gaubia melsva migla. Iš tikrųjų  dėl to kalti teritorijos augalų išleidžiami garai. Na, moksliškai nepaaiškinisiu, bet atrodo gražiai!

O šitas tarp miškų įsitaisęs vintažinis kemperis buvo kelionės atomazga, kai vakare išsimaudėm laukiniam duše, užsikūrėm laužą ir tylėjom. buvo taip gera ir taip ramu, kad net bijojom pajudėti, kad ta ramybė neišsigąstų ir nepabėgtų. bet nepabėgo, nei kai užgeso laužas, nei kitą rytą, kai atsikėlėm nuo gaidžių giesmių, nei kai pusryčiams valgėm naminius kiaušinius su namine duona, nei kai išėjom paskutinį kartą pasivaikščiot tais miškais. Jei kada ten būsit, perduokit linkėjimus mano megstamiausiai šunei Alex.

O, pamačiusi, kad turiu daug horizontaliai filmuotos medžiagos, sumečiau ją į štai tokį paprastą filmuką. Nedėjau jokios muzikos, kad girdėtųsi kriokliai, svirpliai ir ramybė.

2 atsakymai į “Dūmuotos viršūnės”

  1. Atgalinis pranešimas: Diena džiazo tėvynėje – Sharp

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s