Įkvėpimų pilna Varšuva

Varšuva į mano gyvenimą atėjo maždaug tuo metu, kai pradėjau skirti dėmesio galerijoms, mieloms kavinukėms, architektūrai ir kūrybai. Atėjo ji kartu su mano mylimojo išvykimu ten pusmečiui. Todėl galit suprasti, kad šis miestas man kvepia meile, bet tuo pačiu primena ir liūdnus atsisveikinimus. Varšuvoje lankiausi dar tik du kartus ir jau labai noriu vėl.

Atvykus pirmą kartą nuolat lijo smulkiais lašeliais. Ta dulksna sukūrė romantišką švelniai balkšvą filtrą, kuris nuostabiai išryškino Lenkijos sostinės architektūrą. Ji, tiesa, ne tokia ir sena. Antrojo pasaulinio karo metu Varšuva buvo beveik visiškai sugriauta, todėl atstatytas senamiestis, nors ir identiškas prieš tai buvusiam, dabar vargu ar yra vyresnis už mano močiutę. Nepaisant to, man visa Varšuvos architektūra žavinga, nors ir artima Kauno ar Vilniaus pastatams.

Atskiro paminėjimo vertas vienas aukščiausių pastatų Europoje ir pats aukščiausias Lenkijoje – Kultūros ir mokslo rūmai. Šis pompastiškas dangoraižis yra socialinio realizmo paminklas, neprašyta Lenino dovana Lenkijai, siekus stiprinti įtaką šioje valstybėje. Lenkijai atgavus nepriklausomybę, buvo daug svarstymų, ar derėtų atsisveikinti su šiuo atminimu. Aš tyliai džiaugiuosi, kad lenkai nusprendė palikti multifunkcinį pastatą, nes man jis dėl kažkokių priežasčių labai patinka ir visuomet nustebina. Atrodo, lyg ir pamiršti apie jį, bet štai išlendi iš metro ar išeini iš kokios kavinės ir jis lyg antausį tėškia tau į veidą visą savo didybę, sovietinį palikimą ir amerikietišką art-deco. Įdomu, ką su tokiu pastatu darytų lietuviai, gal išvežtų į Grūto parką?:)))

Ką veikti Varšuvoje? Trip Advisor ir kiti turistų palydovai sakys, kad negalima praleisti M. Koperniko muziejaus – mokslo centro. Ten tikrai labai faina! Dar fainiau būtų, manau, jei būčiau truputį jaunesnė ir smalsesnė mokslui. Daug ekspozicijų apsilankymo metu buvo uždarytos, bet vis tiek labai pasilinksminom!

Po muziejaus siūlau užeiti į visai netoliese stūksančią Varšuvos universiteto biblioteką. Į pačią biblioteką ne universiteto studentams sunku patekti, bet gražiausia dalis visai ne viduje, o lauke ir ant stogo!

Man labai patinka galerijos. Dažnai prabėgu pro Viduramžių ir senųjų meistrų meną ir sulėtinu žingsnį kažkur ties 19 a. antros pusės kūriniais. Nacionaliniame Varšuvos muziejuje radau labai daug gražių dalykų. Labai pasisekė, kad jau buvo atidaryta Lenkijos dizaino galerija, kur akys lig soties prisivalgė įdomiausių daikčiukų. Beje, ten radome ir Žalgirio mūšį!

O dabar pristatau Neonų muziejų. Kai manęs su nuostaba kas paklausia, kodėl man taip patinka Varšuva, aš pagalvoju apie tokias vietas. Apie tokias keistai kūrybiškas, originalias idėjas, kurių nesitiki mieste, kuris beveik viskuo: žmonėmis, gatvėmis, oru primena namus. Šitas muziejus vienareikšmiškai buvo vienas geriausių Varšuvos atradimų, gaila, kad atėjome likus vos pusvalandžiui iki jo užsidarymo. Noriu dar!

Varšuvoje labai faina pusryčiauti. Daugelyje pusryčių / priešpiečių kavinių jie turi bendrus didelius stalus puoštus lelijomis, savo bendrumu primenančius sekmadienio pusryčius namie. Išbandėme dvi pusryčių vietas, Charlotte ir Bulke Bibulke, abi labai rekomenduoju!

Pusryčiai Charlotte kavinėje

Kalbant apie bulkutes, siūlau nepraeiti labai mielo spurgų kiosko – Stara Paczkarnia judrioje Nowy Swiat gatvėje.

Linas yra didelis italų virtuvės entuziastas, todėl išragavo turbūt visas Varšuvos picas. Sakė, kad skaniausia – Ciao Napoli. Aš visų neišragavau, bet šita senamiesčio picerija tikrai buvo kažkas nuostabaus! Gaila, nenufotografavau pačios picos.

Tęsiant maisto temą, labai labai gera vieta sotiems pietums – blyninė Manekin. Turėjom luktelti eilėje, bet greit pasodino, o lietiniai blynai buvo milžiniški, prikimšti išsirinkto įdaro (mano – špinatų ir pelėsinio sūrio) ir labai skanūs! Vėl gailiuosi, kad neturiu maisto nuotraukos, bet, matyt, buvau labai alkana.

Artėjant vakarui siūlau išbandyti labai įdomaus interjero meksikiečių restoraną Frida. Vieną vakarą mums net pasisekė išgirsti gyvai grojamą muziką. Jei nesate alkani, užsukite čia bent jau užkąsti nachos ar atsigerti kokteilių, ypač jei domitės Frida Kahlo –  ypatinga meksikiečių menininke.

Kita kokteilių vieta gal ne tokioje patogioje lokacijoje, bet tikrai viena įdomesnių Varšuvos vietų – baras Regina. Tai kažkoks įvairių kultūrų miksas. Keisti ne tik interjero sprendimai, bet ir kokteilių sudėtis. Būtinai siūlau paragauti koktelio dubenėlyje, kurį valgai su šaukštu lyg kinietišką sriubą ir pasiskanini ličiu. Nu wow!

Processed with VSCO with hb2 preset

Na, o jei vis dėl to įmantrių kokteilių nesinori, žinau, kur galima atsigerti skanaus alaus! Piw Paw baruose (o jų Varšuvoje net trys) galima rinktis iš turbūt daugiau nei šimto alaus variantų. Paslaugūs barmenai patars, kuris alaus stilius ar rūšis geriausiai atitiks skonį, o kad įsitikintum, duos ir paragauti! Man labiausiai patiko Piw Paw Beer Heaven, esantis Foksal gatvėje. Dirba visą parą!

Neteko apsilankyti nei viename klube, bet jei po poros alaus nesinori keliauti namo, verta patikrinti, kas vyksta bare Hard Rock cafe. Kaip ir visose Hard Rock, čia viskas išpuošta žymių muzikos industrijos atstovų relikvijomis ir dažnai groja nebloga gyva muzika.

Tikiuosi, kad pavyko sužavėti Varšuva taip, kaip ja žaviuosi aš. Jei dar svarstot, kur pigiai nukeliauti ir pasisemti įkvėpimų kibirais, manau, atsakymas jau aiškus! Do widzenia!

Vienas atsakymas į “Įkvėpimų pilna Varšuva”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s